Junior Calendar

Sunday June 25 - Round 9

 

Team Opponent Start Ground Ground Address
Auskick NA   8:30am  Home - Oval 4  Dover Street Caulfield South
U08 Rockets Prahran JFC  11:10am  Home - Oval 4  Dover Street Caulfield South
U08 Stars East Sandringham JFC  10:00am  Home - Oval 4  Dover Street Caulfield South
U09 Rockets Mordialloc Braeside JFC  10:00am WALTER GALT RESERVE - Oval 2  VICTORIA STREET MORDIALLOC
U09 Stars Beaumaris FC  12:20pm  Home - Oval 4  Dover Street Caulfield South
U10 Rockets Bentleigh JFC  2:40pm  Home - Oval 4  Dover Street Caulfield South
U10 Stars Prahran JFC  1:30pm  Home - Oval 4  Dover Street Caulfield South
U11 Comets Hampton Rovers AFC  3:40pm  Home - Oval 4  Dover Street Caulfield South
U11 Jets South Melbourne  1:45pm ALBERT PARK - Oval 12  AUGHTIE DRIVE ALBERT PARK
U12 Comets Beaumaris FC  1:30pm DONALD MCDONALD RESERVE  FIFTH STREET BLACK ROCK
U12 Jets St Bedes/Mentone Tigers  8:30am  Home - Oval 1  Dover Street Caulfield South
U13 Comets East Brighton Vampires  8:30am HURLINGHAM PARK - Oval 1  NEPEAN HIGHWAY EAST BRIGHTON
U13 Jets Oakleigh JFC  9:55am  Home - Oval 1  Dover Street Caulfield South
U14 Comets St Paul's McKinnon JFC  10:30am MC KINNON RESERVE - Oval 1  TUCKER ROAD MC KINNON
U14 Jets Ormond JFC  9:00am E.E. GUNN RESERVE - Oval 1  MALANE STREET ORMOND
U15 Comets St Peters FC  11:20am  Home - Oval 1  Dover Street Caulfield South
U15 Jets Waverley Park  1:10pm  Home - Oval 1  Dover Street Caulfield South
U16 Comets South Melbourne  1:00pm ALBERT PARK - Oval 11  AUGHTIE DRIVE ALBERT PARK
U17 Comets St Peters FC  1:30pm CENTENARY PARK - Oval 1  BRADY ROAD EAST BENTLEIGH
U17 Jets Mordialloc Braeside JFC  3:00pm  Home - Oval 1  Dover Street Caulfield South

Senior Results - September 11 (U19s GF)

SENIORS v 


RESERVES v

THIRDS


UNDER 19sOld Haileybury

5-5-35 to 7-12-54

JACKETTES v 


 
Click Team Name for Full Match Details

Senior Fixture 2016

SENIORS v

RESERVES v 

THIRDS v


UNDER 19sv

JACKETTES v

Click Team Name for Full Match Details

 

 

Junior Update

2017 Training Schedule

Note: Training will take place at Princes Park Oval 3 & 4 (Dover St, Caulfield South).

U17s- Wednesdays, 6:45-8:00pm, Oval 4
U16s - Thursdays, 6:45-8:00pm, Oval 3
U15s - Wednesdays, 6:45-8:00pm, Oval 4
U14s - Wednesdays, 6:45-8:00pm, Oval 3
U13s - Wednesdays, 6:45-8:00pm, Oval 3
U12s - Wednesdays, 5:15-6:30pm, Oval 4
U11s - Wednesdays, 5:15-6:30pm, Oval 3
U10s - Wednesdays, 5:15-6:30pm, Oval 3
U9s - Thursdays, 5:15-6:30pm, Oval 3
U8s - Thursdays, 5:15-6:30pm, Oval 3

Junior Fixture - Round 9 - June 25

For the full round fixture details, click here.

2017 Leading Club Goal Kickers

(After Round 8)

21-Lucas Weeden (U15 Comets)
19-Harry Sheezel (U13 Comets)

17-Ryley Michelson (U17 Comets)
16-Benjamin Spark (U14 Comets)
15-Ethan Siegel (U16 Comets)
14-Jonah Micmacher (U15 Comets)
14-Campbell Hymans (U17 Comets)

12-Zac Davis (U15 Jets)
11-Jonah Faigen (U12 Comets)
10-Brett Jacobs (U14 Comets)
10-Joshua Rosenbaum (U14 Comets)
10-Matthew Lincoln (U17 Comets)
10-Corey Zielinski (U17 Comets)

10-Ward Williams (U17 Comets)

Note: U8, U9 and U10 players are not listed as per league instructions.

Goal Kicker of the Week

Ethan Siegel (U16 Comets) - 5 goals

Upcoming Milestones

For upcoming milestones click here

Latest Tweets

Our Instagram feed


Brilliant Instajoom

Error! You have not created Access Token in Brilliant Instajoom Component. Please go there and follow instructions. It is very easy! :)